uvijek na mreži

Carrillo za pobjedu izvukao Saida iz “frižidera”

Držao ga je Joan Carrillo u “frižideru”, u pet utakmica ove sezone dao mu je tek 21 minutu, dvije protiv Levskog i 19 protiv Intera, a onda Saidu Ahmedu Saidu podario cijelo poluvrijeme u Vinkovcima. Nakon nemoćnog i nepokretnog Ohandze u prvom dijelu dvoboja s Cibalijom, a Futacs je ostao u Splitu, nije Carrillo imao ni nekog drugog izbora. I vratio mu je Said, uz Nikolu Vlašića bio je ključni čovjek teško izborene pobjede od 2:1 protiv Cibalije. Prvo poluvrijeme u Hajduku bi najradije zaboravili, bilo je toliko loše da ga ne vrijedi ni spominjati. U 56. minuti Vlašić je odličnom dubinskom loptom izbacio Saida, koji je rutinirano svladao Brkića za vodstvo Hajduka od 1:0. Nije to donijelo neki mir u igru “bijelih”, trajalo je mučenje u Vinkovcima, a onda je stigao poklon drugog pomoćnog suca Jerka Crnčića. Nije dignuo zastavicu na očito zaleđe Saida, njegov udarac Brkić je obranio, a natrčali Vlašić pogodio za 2:0. Činilo se da je sve gotovo, a onda se za još drame pobrinuo Dante Stipica. Primio je gol s nekih 35 metara udaljenosti, Frane Vitaić ima top, ali pomogao mu je Hajdukov vratar. Na kraju će se pamtiti bodovi, to je važnije nego da je Carrillova momčad briljirala, a da nije pobijedila, ali ima razloga za zabrinutost, jer puno toga ne štima u igri Splićana. Valja notirati da je ovo deseta pobjeda zaredom Hajduka nad Cibalijom, Vinkovčani su poželjan rival za “bijele”.
Cibalia – Hajduk 1:2
VINKOVCI – Gradski stadion. Vrijeme kišovito. Gledatelja 2500. Sudac Igor Pajač (Zelina).
Strijelci: 0:1 Said (56, Vlašić), 0:2 Vlašić (76), 1:2 Vitaić (82).
Cibalia: Brkić – Karamarko, Zgrablić, Tomašević, Čuljak – Muženjak – Štrkalj, Plum, Muženjak (od 79. Filipović), Galić – Pervan (od 72. Vitaić) – Dabro (od 61. Kordić). Trener Mladen Bartolović.
Hajduk: Stipica – Juranović, Nižić, Carbonieri – Fomitschow – Kožulj, Radošević (od 68. Savvas), Hamza – Šehić, Ohandza (od 46. Said), Vlašić (od 81. Jandrek). Trener Joan Carrillo.