uvijek na mreži

Erceg u samom finišu spasio “bijele”

Ako je netko imao dvojbi oko nogometa kao najljepše igre demantiran je u derbiju u kojem su Hajduk i Dinamo podijelili bodove. Činilo se da su “bijeli” na korak do pobjede, a onda je u samo dvije minute, u 89. i 91., Poljud pao u stanje šoka. Najprije je Benković poravnao, a onda Henriquez doveo Dinamo u vodstvo. Slavili su Zagrepčani, ali kratko je trajalo, Hajduk je u 94. minuti poravnao iz jedanaesterca. Zavladala je prava ludnica na Poljudu, u tim završnim minutama zaiskrilo je i na terenu, i u svečanoj loži.
Totalno je Hajduk razbio Dinama u prvih 45 minuta derbija na Poljudu. “Bijeli” su dominirali u svim segmentima igre, Zagrepčani nisu mogli doći do daha od pritiska vezne linije i napadačkog trojca. Joan Carrillo maestralno je pripremio utakmicu, već dugo Dinamo na Poljudu nije bio tako nemoćan i bezličan. Poluvrijeme iz snova moglo je završiti i s više golova u Dinamovoj mreži, ali taj jedini pogodak što ga je postigao Ante Erceg u 38. minuti bacio je Poljud u delirij. Odlično je ubacio Hamza, a majstor Ante primio loptu i odmah potegnuo u malu mrežu desnog kuta Livakovićevih vratiju. Prije gola Toma Bašić, koji je odigrao odlično, pogodio je vratnicu iz slobodnog udarca, pa je Hamza imao “mrtvaca”, bio sam ispred Livakovića i za malo bio neprecizan. Dinamo, osim prigode Soudanija, koji je pobjegao Lopezu, nije napravio ništa suvislo.
U nastavak je Dinamo ušao odlučnije, Hodžić je početkom drugog dijela imao odličnu prigodu, ali tada je scenu stupio Dante Stipica, maestralno obranio njegov udarac. U 54. minuti Ademi je prošao, ali Soudani je zakasnio za sekundu. U tim je trenutcima Hajduk plaćao danak visokom ritmu iz prvog dijela, bilo je vidljivo da Carrillu treba svježine u sredini u kojoj je ulaskom Ademija umjesto Antolića dobio na agresivnosti. Pritisak Dinama trener Hajduka pokušao je smanjiti ubacivanjem Kožulja, ali najviše mu je pomogao šestominutni prekid zbog bakljade. Nakon toga utakmica se više nije ni igrala… Sve do tih posljednjih minuta kada se zbio šou u Poljudu.
Hajduk – Dinamo 2:2
SPLIT – Stadion Poljud. Vrijeme ugodno. Gledatelja 24736. Sudac Tihomir Pejin (Donji Miholjac).
Strijelac: 1:0 Erceg (38, Hamza), 1:1 Benković (89), 1:2 Henriquez (90+1), 2:2 Erceg (90+4, 11 metara).
Hajduk: Stipica – Tudor, Nižić, Lopez, Memolla – Savvas (od 81. Almeida), Radošević, T. Bašić (od 86. Šehić) – Hamza, Erceg – Ohandza (od 65. Kožulj). Trener Joan Carrillo.
Dinamo: Livaković – Stojanović, Sigali, Benković, Sosa – Moro (od 84. Ćorić), Doumbia, Antolić (od 46. Ademi) – Olmo – Soudani, Hodžić (od 54. Henriquez). Trener Mario Cvitanović.