uvijek na mreži

Hajduk II s 2:0 svladao Kustošiju

Hajdukova druga momčad pobjedom protiv Kustošije od 2:0 (2:0) otvorila je prvenstvo u Drugoj ligi. “Bijeli” su dominirali tijekom svih devedeset minuta, posebno dobro igrao je kapetan Josip Bašić, koji je u početnim minutama preko desne strane probijao čvrstu obrambenu liniju Kustošije i tako olakšao svojim mladim suigračima razbijanje početne drugoligaške treme. Prvi drugoligaški gol za Hajduk II. postigao je Mario Ćurić u 35. minuti, njegov udarac s vrha šesnaesterca “probio” je vratara Berkovića, lopta mu je prošla kroz “trbuh”. Gol za veliko slavlje Hajduka definitivno ide na dušu Berkovića. Prije toga Hajduk je imao nekoliko prigoda, malo je nedostajalo da Delić zatrese mrežu. Hajduk je u završnim minutama prvog dijela, autogolom Pantalona poveo s 2:0. Kustošija je u prvom dijelu dva puta prešla centar, imala dvije odlične prigode, ali napadači nisu bili precizni. Premalo je to za ugroziti Hajduk na domaćem terenu.
Nastavak je ponudio odrađivanje posla, “bijeli” su zadovoljni vodstvom čekali pokoju prigodu, a Kustošija nije imala kvalitetu da bi ozbiljnije ugrozila vrata Ive Grbića. Najveći dobitak ove utakmice su drugoligaške premijere 17-godišnjeg Ante Palaverse, najveće poljudske nade na poziciji zadnjeg veznog i 18-godišnjeg Domagoja Bradarića na lijevom beku. Trener Hajduka II. Siniša Oreščanin forsira igru s trojicom u zadnjoj liniji, u takvoj formaciji bočni igrači imaju puno obveza, ali i prostora što su Bašić i Bradarić odlično odradili.
Hajduk II – Kustošija 2:0
SPLIT – Stadion Poljud. Vrijeme sparno. Gledatelja 500. Sudac Jurica Mihalj (Velika Mlaka).
Strijelci: 1:0 Ćurić (35), 2:0 Pantalon (44, ag).
Hajduk: Grbić – Ismajli, Gruica, Batarelo – J. Bašić, Šeparović, Palaversa (od 82. Nejašmić), Bradarić – Ćurić, Delić (od 72. Šego) – Prtajin (od 77. Jurić). Trener Siniša Oreščanin.
Kustošija: Berković – Hanžek, Pantalon, Pavković, Deak – Šimunić – Višić, Šušković (od 46. Močilac), Vragolović (od 74. Borac), Horvat – Al Tharwan (od 66. Soldo). Trener Denis Bezer.