uvijek na mreži

Jadran umalo do nevjerojatnog preokreta u Dubrovniku

U prvoj utakmici polufinala Prvenstva Hrvatske u Dubrovniku je Jug CO pobijedio Jadrana 13:12 u nevjerojatnoj utakmici. Bila je to drukčija utakmica od one prije nekoliko dana kada je Jadran u Ligi prvaka uspio savladati Dubrovčane. Najveća razlika bila je u povratku u momčad tada nespremnog Mara Jokovića. Jugov golgeter otvorio je utakmicu s tri uzastopna pogotka za svoju momčad i predvodio je gospare prema trijumfu.

Sredinom treće četvrtine Jug je već vodio 9:3 pogotkom Luke Lončara u akciji s igračem više. Činilo se da je već tu utakmica zakkjučena, no Jadran se nije predavao.  Pa čak ni kada je četiri i pol minute do kraja bilo 12:7 za domaće. S četiri uzastopna pogotka Viskovića, Pejkovića, Milardovića i opet Viskovića minutu prije kraja bilo je samo 12:11. No, ipak je novi gol za Jug zabio Hrvoje Benić za 13:11. Ostalo je samo 23 sekunde, Jadran je uspio zabiti još jedan gol, smanjiti na 13:12 pogotkom Šetke, ali vremena za čudo nije bilo.

Serija se igra na dvije pobjede, druga utakmica igrat će se u Splitu u srijedu s početkom u 21 sat.