uvijek na mreži

Mpia Mapuku iz Konga prijeti Hajduku

Levski iz Sofije u prvoj utakmici 1. pretkola Europske lige s 3:1 svladao je crnogorsku Sutjesku iz Nikšića i s pravom se uoči uzvrata nada će proći dalje i sučeliti se s Hajdukom. Naravno, uzvrat će biti paklen, u Nikšiću će Sutjeska sve učiniti ne bi li nadomjestila tih 3:1 iz Bugarske, ali objektivno Levski ima više šansi za prolazak. Prvo ime susreta bio je reprezentativac Konga, 27-godišnji napadač Levskog Junior Mpia Mapuku. Taj 1,87 cm visoki napadač prijetit će Hajduku, postigao je dva pogotka i s njim će obrana “bijelih”, prođe li Levski dalje, imati dosta posla. Mapuku je ove sezone napustio Beroe, stigao u Levski i već u premijernoj utakmici zabio gol u 1. minuti. Postigao je gol i u 21. minuti, bio je strijelac za 2:0, kasnije je Levski vodio i s 3:0, ali Marković je pogotkom u 79. minuti ostavio minimalne šanse Sutjeski.