uvijek na mreži

Radošević i Erceg za povratak pobjedama

Nakon tri utakmice bez pobjede Hajduk je s lakoćom svladao Inter iz Zaprešića s 2:0 (1:0). “Bijeli” su dominirali tijekom cijele utakmice, na kraju su imali 22 šuta prema gostujućim vratima, od čega je devet išlo u okvir.
Čim je Inter istrčao u osnovnoj formaciji 5-4-1, koji je s nekim modifikacijama mogla biti i ofenzivna, znalo se da je to utakmica u jednom smjeru, baš kako Hajduku u ovom trenutku odgovara. Samir Toplak je već u svlačionici dignuo ruke u znak predaj, dva obrambena bloka Zaprešićana morala su kad-tad popustiti. To se dogodilo već u 9. minuti, Radošević je iskosa uputio udarac, lopta je nekoga okrznula i završila u mreži. Mogao je Hajduk do poluvremena i uvjerljivije voditi, Saidov udarac s gol crte odbio je netko iz obrane Intera, prijetio je i Hamza, pa Erceg… Trener Joan Carrillo promijenio je taktiku, Hajduk je protiv Intera igrao u formaciji 4-2-3-1 s tim da je Hamza bio ofenzivni vezni. I to je urodilo plodom, Hamza je bio najbolji na terenu, očito mu odgovara kada je često u kontaktu s loptom. Kada je izlazio iz igre u 83. minuti dobio je buran pljeska, i to govori o dojmu što ga je ostavio na terenu.
Nastavak je ponudio istu priču, Interova taktika svodila se na nadu da što duže ostane tih 1:0 za Hajduk, pa da eventualno nešto naprave u posljednjih pet-šest minuta. Ili da se dogodi neki bljesak, kontra, pogreška Hajdukove zadnje linije kao što se zbilo u 50. minuti kada se Andrić našao u prigodu nakon pogreške Tudora. U tih par minuta Hajduk je stao, Inter prijetio, ali to je bilo sve od gostiju iz Zaprešića. Čekao se Hajdukov završni udarac, koji se dogodio u 58. minuti. Hamza je odlično povukao loptu od centra, riješio se Interovih veznjaka, proigrao Ercega, koji je odličnim udarcem, u svom stilu, pogodio za 2:0. Inter na kraju može biti zadovoljan, da nije bilo Krševana Santinija na vratima bilo bi puno gore za Toplakovu momčad.Hajduk – Inter 2:0
SPLIT – Stadion Poljud. Vrijeme ugodno. Gledatelja 7059. Sudac Fran Jović (Zagreb).
Strijelci: 1:0 Radošević (9, Pešić), 2:0 Erceg (58, Hamza).
Hajduk: Stipica – Tudor, Nižić, Lopez, Memolla – Radošević, T. Bašić – Pešić (od 70. Šehić), Hamza (od 83. Kožulj), Erceg – Said (od 75. Almeida). Trener Joan Carrillo.
Inter: Santini – Bosec, Dalić, Grgić, Komorski, Mamić – Rak (od 74. Tomičić), Postonjski, Mazalović, Bencun (od 46. Obeng) – Andrić (od 87. Rešetar). Trener Samir Toplak.

Isključenje: Nižić (89, drugi žuti).