uvijek na mreži

Završen Bluesun Tučepi Open 2017- trijumf hrvatske tenisačice Lee Bošković!

Najstariji ženski turnir u Hrvatskoj

Dvanaesto izdanje najstarijeg profesionalnog ženskog teniskog turnira u Hrvatskoj, Biseri
Dalmacije, pod nazivom Bluesun Tučepi Open 2017, završilo je 09. travnja u Sportskom
centru Sla”na u Tučepima.
I ove je godine u pojedinačnoj konkurenciji slavila hrvatska predstavnica,
sedamnaestogodišnja Lea Bošković iz Zagreba koja je nastupila uz pozivnicu organizatora.
Lea kaže da ni sama nije očekivala da će stićii do finala, a na svom je putu do pobjede
svladala Mađaricu Alexu Pirok, u drugom kolu Bojanu Marinković iz Srbije, u četvrtini
finala četvrtu nositeljicu, Čehinju Magdalenu Pantuckovu, u polufinalu šestu nositeljicu,
Amerikanku Sabrinu Santamariu te je u vrlo neizvjesnom finalu pobijedila i treću
nositeljicu, Slovakinju Lenku Jurikovu rezultatom 6:3 1:6 6:1.
Osim vrijedne novčane nagrade iz nagradnog fonda od $15.000, Lea Bošković osvojila je i 7
WTA bodova koji će joj omogućiti plasman na WTA listu.
U igri parova pobjedu su odnijele prve nositeljice Nizozemka Emma Laine (2006 g. 50-a
igračica na WTA listi) i Amerikanka Sabrina Santamaria, pobijedivši u finalu slovački par
Janu Jablanovsku i Sandru Jamrichovu rezultatom 6:3 6:4 (10-7).
Organizatori turnira Hoteli Tučepi d.d., TZ Tučepi i voditelj ciklusa turnira Bisera Dalmacije,
Dino Hadžić potrudili su se da tenisačicama iz 22 zemlje, a na turniru su nastupile 74,
osiguraju vrhunske uvjete i smještaj u Bluesun hotelu Alga.
Zajednički je cilj da sam grad Tučepi i Sportski centar Slatina postanu sinonim za uspješnu
organizaciju profesionalnih međunarodnih sportskih natjecanja i da se ovakvim sportskim
manifestacijama produži sezona, za što Tučepi svojim položajem na prelijepoj Makarskoj
rivijeri, klimom i sadržajima imaju sve preduvjete.