Bijeli razbili trećeplasiranu momčad Švicarske

U prvoj pripremnoj utakmici Hajduka u Turskoj momčad Željka Kopića razbila je Zurich, trećeplasiranu momčad Švicarske. Na kraju je bilo 4:1, a u prvom dijelu kada su igrali Kopićevi najjači aduti Hajduk je briljira. Švicarci su došli u vodstvo u 6. minuti, pogodak je postigao najbolji i najskuplji igrač Zuricha, napadač iz Gane Raphael Dwamena. Na 1:1 poravnao je Almeida u 24. minuti da bi Said u 35. minuti brzim sprintom oduzeo jednu loptu vrataru Zuricha i doveo “bijele” u vodstvo. Bile su to minute Hajduka, par minuta kasnije Toma Bašić je odlično izveo korner, a Borja Lopez se vinuo poput košarkaškog centra i loptu glavom zakucao uz prvu stativu. Za odličnih 4:1 u prvom poluvremenu pobrinuo se Almeida, iz prve je šutirao s desetak metara i smjestio loptu u desni donji kut. Asistent je bio Said, koji se čuvara riješio driblingom kroz noge i odigrao povratnu loptu za natrčalog Almeidu.
Hajduk je igrao u sastavu Stipica – Tudor, Ismajli, Lopez, Fomitschow – Hamza, Radošević, T. Bašić – Said, Alemida, Ohandza. Ta postava je izgledala odlično, moćna je napadačka trojka, ali dopali su se “bijeli” igrom i u sredini terena. Rastrčani, lagani, s pristiskom na protivnika, Hajduk je izgledao baš prema Kopićevim najavama… U drugom dijelu Hajduk je igrao u sastavu Grbić – Juranović, Ismajli, Savvas, Bradarić – Jurić, Kožulj, Nejašmić – Šego, Kovačević, Šehić.