uvijek na mreži

Dinamo II svladao Hajduk II s 1:0

U mini drugoligaškom derbiju, dvoboju drugih ekipa Hajduka i Dinama, pobjedu su u samo finišu odnijeli Zagrepčani. Gol za pobjedu Dinama od 1:0 postigao je Miklić u 84. minuti kada je glavom lobovao vratara “bijelih” Ivu Grbića.
Nije to bila nešto posebno kvalitetna utakmica, Dinamo je dominirao u početnim minutama, Knežević je pogodio i vratnicu iz slobodnog udarca. Hajduk je, s druge strane, imao dvije odlične prigode, Prtajin u prvom dijelu nije bio koncentriran kada je izašao sam pred Horkaša, a u drugom dijelu Delić je, umjesto da zatrese mrežu Dinama, imao dribling viška. Na tribinama Poljuda okupilo se 1649 gledatelja, to je više nego na većini prvoligaških dvoboja tako da su ovi dvoboji Hajduka i Dinama očito donijeli dodatnu draž drugoj ligi. Ovo su razvojne utakmice i za jedne i za druge, Hajduk je u prvoj ekipi imao četiri igrača rođenih 1999. godine (Nejašmić, Bradarić, Teklić i Kovačević), Dinamo trojicu (Horkaš, Špikić, Ćuže). Dopao se trkom i angažiranošću Nejašmić, Teklić je u nekoliko navrata pokazao nesporni talent, Bradarić je iz utakmice u utakmicu sve bolji na lijevom beku, a Kovačeviću je u dvoboju protiv Dinama nedostajalo pravih lopti da bi pokazao taj napadački arsenal o kojem se naveliko priča. Šteta što minute nije dobio Ante Palaversa, zadnji vezni rođen 2000. godine, koji se nametnuo i na pripremama i u dvoboju protiv Kustošije.

Hajduk II – Dinamo II 0:1
SPLIT – Stadion Poljud. Vrijeme ugodno. Gledatelja 1649. Sudac Ivan Župan (Bjelovar).
Strijelac: 0:1 Miklić (84, Perković).
Hajduk: Grbić – Relota, Batarelo, Gruica (85. Šuto), Bradarić – Nejašmić, Šeparović, Teklić – Ćurić (od 71. Pasariček) – Prtajin, Kovačević (od 55. Delić). Trener Siniša Oreščanin.
Dinamo: Horkaš – Perković, Uremović, Stolnik, Čabraja – Plantak, Muhar – Špikić (od 64. Čengić), Knežević (od 46. Jurilj), Ćuže – Božić (od 78. Miklić). Trener Igor Jovičević.