uvijek na mreži

Izlaskom Marka Futacsa Hajduk se ugasio

Dinamo je najvećem hrvatskom derbiju nanio Hajduku prvi ovosezonski poraz, Zagrepčani su slavili s 3:1 (1:0). Hajduk nije bio na nivou europskih utakmica u kojima je igrao odlično, posebno što se tiče prvog poluvremena u kojem, osim udarca Dinamovog beka Stojanovića prema svojim vratima, Carrillova momčad nije uputila udarac prema Livakoviću.
– Ne izgledamo kao momčad – zavapio je u poluvremenu Vik Lalić, pomoćnik Joana Carrilla.
Lalić je pogodio u srž, Hajduku je baš nedostajala ta momčadska nota. Ulaskom Marka Futacsa u drugom dijelu Hajduk je postao puno bolji, stiglo je poravnanje. Naime, Dinamo je vodio pogotkom Ćorića iz 8. minute, ali kada je gorostasni Mađar ušao u igru “bijeli” su uhvatili onaj euro ritam i u 64. minuti Nižić je nakon kornera pogodio za 1:1. Međutim, kratko je trajao period Hajdukove dobre igre, odnosno sve do ozljede Futacsa u 74. minuti. U jednom duelu Futacsovo koljeno je propalo, bolna grimasa na njegovom licu sugerirala je da je utakmica za njega gotova. Izlaskom Futacsa ugasile su se sve Hajdukove nade, “bijeli” su pali u samo nekoliko minuta. Najprije je Olmo u 78. minuti pogodio za 2:1, a Soudani je dvije minute kasnije postavio konačnih 3:1. Kod tog trećeg gola Henriquez je par sekundi ranije koljenom u naletu odalamio Stipicu, ali Zebec se nije oglasio. A bit će razgovora i oko vodećeg pogotka Dinama, dojam je da je strijelac Ćorić bio u zaleđu.

Dinamo – Hajduk 3:1
ZAGREB – Stadion Maksimir. Vrijeme ugodno, svježe. Gledatelja 11397. Sudac Mario Zebec (Cestica).
Strijelci: 1:0 Ćorić (8, Hodžić), 1:1 Nižić (64, Radošević), 2:1 Olmo (78, Henriquez), 3:1 Soudani (80)
Dinamo: Livaković – Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks – Moro, Antolić – Soudani, Ćorić (od 52. Olmo), Fernades (od 90. Doumbia) – Hodžić (od 69. Henriquez). Trener Mario Cvitanović.
Hajduk: Stipica – Juranović, Nižić, Carbonieri, Memolla – Savvas, Radošević, Hamza (od 66. Kožulj) – Vlašić, Ohandza, Said (od 46. Futacs, od 74. Šehić). Trener Joan Carrillo.